Detail akce

1. Den otevřených dveří 16. 12. 2016

16. 12. 2016, 09:00

Během prosincového dne otevřených dveří na Fakultě informačních technologií v Praze, byla prezentována i SAGELab a Laboratoř pro testování použitelnosti.

Přímo v samotné síťové laboratoři probíhala prezentace zařízení SAGE s rozlišením 8K+ (9600 x 4320 px). Návštěvníci si mohli prohlédnout fotografie ve vysokém rozlišení, poslechnout si zajímavé informace o vývoji pro tato zařízení i se pomocí synchronizovaného programu Google Earth podívat po Praze, nebo do jiných částí světa. Jako zajímavost byly prezentovány 3 právě vyvíjené způsoby bezdotykového ovládání zařízení SAGE. Návštěvníci si mohli vyzkoušet ovládání pomocí zařízení kinect, který se běžně využívá pro ovládání her. K dispozici k vyzkoušení byl také speciální náramek MYO, který ovládá zařízení SAGE snímáním stahů svalů uživatele.

Dalším zařízením, které si návštěvníci DOD mohli vyzkoušet, byla auto-stereoskopická televize, která umožňuje sledovat 3D obsah bez nutnosti použití 3D brýlí.

Ve vedlejší místnosti byla pak představena speciální robotická platforma na kolech, která pomocí dvou 4K kamer přenáší obraz ve 3D. Robota je možné navádět pomocí jednoduchého ovladače a obraz je přenášen v reálném čase.

Prezentace DOD probíhala také v přidružené laboratoři pro testování použitelnosti - Children usability lab. Zde si mohli příchozí naživo vyzkoušet jak probíhá uživatelské testování aplikací. Mimo jiné zde byla prezentována také aplikace Dráček, vyvinuta studenty FITu, která slouží k vzdělávání nejmenších dětí a aplikace Myšák, která připravuje předškoláky na přechod do školy.

Foto: FIT ČVUT