Laboratoř SAGElab je společným pracovištěm sdružení CESNET, Fakulty informačních technologií ČVUT a Fakulty elektrotechnické ČVUT. Účelem laboratoře je podpora výuky předmětů a výchovy odborníků v oblastech síťových technologií, multimédií a virtuální reality a vytvoření prostředí pro výzkum a vývoj nových síťových aplikací. Laboratoř je využívána pro přednášky odborníků z řady oblastí výzkumu a vývoje, kde je potřeba pracovat s vizualizacemi rozsáhlých dat, pro distanční přednášky, pro samostatnou práci diplomantů, doktorandů a zaměstnanců na výzkumu a vývoji v oblasti síťových a multimediálních technologií a pro spolupráci s externími pracovišti v ČR i v rámci mezinárodní komunity laboratoří s obdobným zaměřením.

Více o laboratoři

ZmenšitObnovit

Akce

Uplynulé akce

DOD FIT 24.1.2019

DOD FIT 24.1.2019

24. 01. 2019

Na Fakultě Informačních technologií proběhl 24.1.2019 tradiční den otevřených dveří pro zájemce o studium i širokou veřejnost. Jak je již dobrým zvykem tak byl lednový DOD zaměřený také na budoucí magisterské studenty, kteří měli možnost obhlédnout si mimo jiné laboratoř SAGElab, ve které na základě spolupráce FITu a sdružení CESNET probíhá výzkum a vývoj na poli síťových a multimediálních technologií.

DOD FIT 1.12.2018

DOD FIT 1.12.2018

01. 12. 2018

Na Fakultě Informačních technologií proběhl 1.12.2018 tradiční den otevřených dveří pro zájemce o studium i širokou veřejnost. Návštěvníci tak měli možnost navštívit laboratoře, se kterými se v průběhu studia setkají. Mezi nimi také laboratoř SAGElab, ve které na základě spolupráce FITu a sdružení CESNET probíhá výzkum a vývoj na poli síťových a multimediálních technologií.

Noc vědců v SAGElabu

Noc vědců v SAGElabu

05. 10. 2018

Začátkem října se sdružení CESNET, Fakulta informačních technologií ČVUT a s ní i SAGElab zapojily do tradiční celorepublikové vědecko-popularizační akce Noc vědců.

Kavárny na živo

Kavárny na živo

Jiří Chludil 28. 09. 2018

V rámci festivalu Kavárny na živo probíhal v SAGElabu doprovodný program přibližující vývoj počítačových her.

Letní škola Czechitas

Letní škola Czechitas

23. 08. 2018

Starší akce

Plánované události


Grafická skupina FIT ČVUT