Laboratoř SAGElab je společným pracovištěm sdružení CESNET, Fakulty informačních technologií ČVUT a Fakulty elektrotechnické ČVUT. Účelem laboratoře je podpora výuky předmětů a výchovy odborníků v oblastech síťových technologií, multimédií a virtuální reality a vytvoření prostředí pro výzkum a vývoj nových síťových aplikací. Laboratoř je využívána pro přednášky odborníků z řady oblastí výzkumu a vývoje, kde je potřeba pracovat s vizualizacemi rozsáhlých dat, pro distanční přednášky, pro samostatnou práci diplomantů, doktorandů a zaměstnanců na výzkumu a vývoji v oblasti síťových a multimediálních technologií a pro spolupráci s externími pracovišti v ČR i v rámci mezinárodní komunity laboratoří s obdobným zaměřením.

Více o laboratoři

ZmenšitObnovit

Akce

Uplynulé akce

Design pro osoby se specifickými potřebami

Design pro osoby se specifickými potřebami

doc. Ing. Zdeněk Míkovec, PhD. Ing. Miroslav Macík 05. 05. 2016

(17:00) V rámci naší přednášky ukážeme zajímavé projekty, na kterých jsme pracovali v rámci výzkumu na katedře počítačové grafiky a interakce, FEL ČVUT. Zaměřujeme se na design softwarových a fyzických produktů s ohledem na přístupnosti pro postižené uživatele.

Test distančních přijímacích zkoušek

Fakulta Informačních technologií 28. 04. 2016

Cílem testu je provést lehký zátěžový test vytvořené aplikace a ověřit kompatibilitu s běžnými zařízeními uchazečů a typickými podmínkami na síti.

Zeptejte se grafiků

Zeptejte se grafiků

členové Grafit 20. 04. 2016

(13:00) Jaký obor by mě vlastně bavil? Co chci dělat do budoucna? Mám už řešit bakalářku? A kdo mi pomůže? Pokud si kladete alespoň některé z těchto otázek, přiďte se podívat na prezentaci oboru Počítačová grafika.

DAW Pro Tools - Fenomén současné práce se zvukem

DAW Pro Tools - Fenomén současné práce se zvukem

Mgr. Jiří Mrhal 14. 04. 2016

(17:00) Cílem této prezentace je představit posluchačům tento nejrozšířenější audio software používaný profesionály po celém světě v hlavních souvislostech...

Co je nového v počítačové grafice na ČVUT?

Co je nového v počítačové grafice na ČVUT?

prof. Jiří Žára 10. 03. 2016

Grafické čtvrtky ve vysokém rozlišení jsou cyklem přednášek zvaných hostů na témata spojená s grafikou. Tyto přednášky se konají v SAGElab (sage.fit.cvut.cz), které je společným pracovištěm Fakulty informačních technologií ČVUT, ČVUT FEL a sdružení CESNET, z.s.p.o. Laboratoř má velkoplošné vizualizačním zařízení s rozlišením 8K+ (http://grafit.fit.cvut.cz/).

Starší akce

Plánované události

Více plánovaných akcí

Grafická skupina FIT ČVUT